Aktuální informace o cestování do Portugalska k 16. 7. 2020

Občané ČR mohou do pevninské části Portugalska cestovat bez udání důvodu, takže i za turistickým účelem. V současnosti lze z ČR do Portugalska cestovat letecky s přestupem na některém velkém evropském letišti (Amsterdam, Paříž, Frankfurt nad Mohanem), případně pak pozemní cestou, hranice mezi Špnělskem a Portugalskem jsou již otevřeny.

Při vstupu do pevninské částí Portugalska nemusí čeští občané předkládat potvrzení o negativním testu na koronavirus a ani nemusí nastoupit do karantény (karanténa může být nařízená osobám, které projevují známky onemocnění koronavirem). Při návratu z Portugalska do Česka není třeba předkládat negativní test na Covid-19 a ani není nutná karanténa.

Pro cesty na Madeiru a pro cesty na Azorské ostrovy platí momentálně přísnější opatření, než pro cestu do pevninské části Portugalska.

Podmínky cestování do Portugalska se mohou rychle měnit, proto si aktuální situaci ověřte i na stránkách českého velvyslanectví v Portugalsku.
https://www.mzv.cz/lisbon/cz/viza_a_konzularni_informace/informace_pro_cesty_a_pobyt/informace_k_cestovani_ceskych_obcanu_do.html