Aktuální informace o cestování na Madeiru k 16. 7. 2020

Občané ČR mohou do pevninské části Portugalska cestovat bez udání důvodu, takže i za turistickým účelem. Při vstupu do Portugalska nemusí čeští občané předkládat potvrzení o negativním testu na koronavirus a ani nemusí nastoupit do karantény (karanténa může být nařízená osobám, které projevují známky onemocnění koronavirem). Při návratu z Portugalska do Česka není třeba předkládat negativní test na Covid-19 a ani není nutná karanténa.

Pro cesty na Madeiru (a pro cesty na Azorské ostrovy) však momentálně platí mnohem přísnější opatření, než pro cestu do pevninské části Portugalska.

Pro vstup na Madeiru je nezbytný negativní test (ne starší 72 hodin) nebo absolvování testu po příletu na Madeiru plus další opatření. Detailní informace o karanténích opatřeních na Madeiře: http://www.visitmadeira.pt/en-gb/useful-info/corona-virus-(covid-19)/information-to-visitors-(covid-19)

Podmínky cestování na Madeiru a do Portugalska vůbec se mohou rychle měnit, proto si aktuální situaci ověřte i na stránkách českého velvyslanectví v Portugalsku.
https://www.mzv.cz/lisbon/cz/viza_a_konzularni_informace/informace_pro_cesty_a_pobyt/informace_k_cestovani_ceskych_obcanu_do.html