Aktuální informace o cestování na Azorské ostrovy k 16. 7. 2020

Občané ČR mohou do pevninské části Portugalska cestovat bez udání důvodu, takže i za turistickým účelem. Při vstupu do Portugalska nemusí čeští občané předkládat potvrzení o negativním testu na koronavirus a ani nemusí nastoupit do karantény (karanténa může být nařízená osobám, které projevují známky onemocnění koronavirem). Při návratu z Portugalska do Česka není třeba předkládat negativní test na Covid-19 a ani není nutná karanténa.

Pro cesty na Azorské ostrovy (a pro cesty na Madeiru) však momentálně platí mnohem přísnější opatření, než pro cestu do pevninské části Portugalska.

Pro vstup na Aorské ostrovy jsou uplatňovány různé kombinace testování před/po příletu na ostrovy plus karantény a následného povinného kontrolního testování během pobytu. Detailní informace o karanténích opatřeních na Azorských ostrovech: https://covid19.azores.gov.pt/?page_id=5532

Podmínky cestování na Azorské ostrovy a do Portugalska vůbec se mohou rychle měnit, proto si aktuální situaci ověřte i na stránkách českého velvyslanectví v Portugalsku.
https://www.mzv.cz/lisbon/cz/viza_a_konzularni_informace/informace_pro_cesty_a_pobyt/informace_k_cestovani_ceskych_obcanu_do.html